چگونه شکست را به پیروزی تبدیل کنیم؟

تحقیقات بسیاری در حوزه شکست انجام گرفته که نمونه ای از این تحقیقات نشان می دهد که هرچه زودتر و بیشتر کودکانمان با شکست در انجام فعالیت هایشان مواجه شوند زودتر می توانند به جلو حرکت کرده و پیشرفت کنند. تحقیقات دیگر نشان می دهند که بازخورد دیگران در مورد شکست میتواند سازنده باشد در صورتیکه بازخورد دهنده حامی و دریافت کننده آماده مواجهه با هیجانات منفی باشد.

در تحقیقی با تمرکز بر شکست های زندگی روزمره مثل نیمه کاره رها کردن فعالیت های روزمره، از 131 دانشجو لیسانس خواسته شد تا در مورد تجربه خود از دانشگاه متنی بنویسند. نیمی از دانشجو ها برای نوشتن مقاله خود راهنمایی گرفتند و نیمی دیگر به تنهایی این کار را انجام دادند. با وجود اینکه هر دو گروه کار خود را نیمه تمام رها کردند محققان به این نتیجه رسیدند که گروهی که از راهنمایی دیگران استفاده می کردند در مقایسه با افرادی که به تنهایی این مسیر را طی میکردند، انگیزه بیشتری برای به پایان رساندن کار خود داشتند. به عبارت دیگر اینکه بدانیم کاری را چگونه به پایان برسانیم مهم تر است از اینکه به نقطه پایان نزدیک تر باشیم. در بین محققان این باور وجود دارد که یادگیری و مواجهه با شکست های محدود باعث می شود که فرد تبدیل به فردی دائما شکست خورده نشود.

ساده و شفاف سازی مفهوم شکست و آموزش نترسیدن از شکست به فرزندانمان اهداف را قابل دسترس تر می کنند. در حقیقت ما باید به شکست به دید بخشی از مراحل پیروزی بنگریم.

 

منبع مطلب

www.scientificamerican.com

5 6 votes
امتیاز دهی
guest
2 دیدگاه‌
بیشترین لایک
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش تمام پیام ها
nazanin
nazanin
8 ماه قبل

خیلی عالی

سارا
سارا
7 ماه قبل

“اینکه بدانیم کاری را چگونه به پایان برسانیم مهم تر است از اینکه به نقطه پایان نزدیک تر باشیم.”جمله ی قشنگی بود

2
0
مشتاق دیدگاه شما هستیمx
()
x