هزینه مشاوره

دریافت هزینه‌های گزاف از مردم برای ارائه خدمات مشاوره

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در راستای جلوگیری از بی‌ثباتی در تعرفه‌های دریافتی خدمات روانشناسی و مشاوره، خواستار اعلام نظر هرچه سریع‌تر کمیسیون اجتماعی دولت درباره‌ی تعرفه‌های پیشنهادی این سازمان شد.

محمد حاتمی اظهار کرد: حدود سه هفته پیش در جلسه‌ کمیسیون اجتماعی دولت که با حضور دکتر حریرچی برگزار شد، تعرفه پیشنهادی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور تصویب اما مقرر شد ظرف یک هفته این تعرفه‌ها پس از تایید از سوی سازمان بیمه سلامت ابلاغ شوند، این در حالی است که تا کنون ابلاغ نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسئولیت تعیین تعرفه‌های خدمات مشاوره و روانشناسی بر عهده سازمان نظام روانشناسی و مشاوره است، حدود یک سال است که این سازمان تعرفه‌های پیشنهادی خود را به دولت ارائه کرده‌ است اما تصویب این تعرفه‌ها به تعویق می‌افتد. 

حاتمی افزود: مردم، روانشناسان و مشاوران در انتظار اعلام این تعرفه‌ها هستند، به دلیل نبود تعرفه مشخص، بعضا در قبال خدمات مشاوره و روانشناسی هزینه‌های گزافی از مردم گرفته می‌شود و با عدم تصویب در حق مردم اجحاف می‌شود. 

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، گفت: انتظار می‌رفت دولت در این زمینه پیشگام باشد در حالی که با این تاخیرات حقوق مردم ضایع می‌شود. 

وی همچنین درباره مشمول بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی و مشاوره اظهار کرد: این امر در ماده ۱۰۲ قانون برنامه ششم بند “ج” تصویب شده است و با پیگیری‌های این سازمان مقرر شد تا مجلس شورای اسلامی سرفصل بودجه‌ای برای آن پیش‌بینی کند تا این قانون اجرایی شود.

منبع: ایسنا

5 5 votes
امتیاز دهی
guest
0 دیدگاه‌
Inline Feedbacks
نمایش تمام پیام ها
0
مشتاق دیدگاه شما هستیمx
()
x