دریافت هزینه‌های گزاف از مردم برای ارائه خدمات مشاوره

هزینه مشاوره

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در راستای جلوگیری از بی‌ثباتی در تعرفه‌های دریافتی خدمات روانشناسی و مشاوره، خواستار اعلام نظر هرچه سریع‌تر کمیسیون اجتماعی دولت درباره‌ی تعرفه‌های پیشنهادی این سازمان شد.

محمد حاتمی اظهار کرد: حدود سه هفته پیش در جلسه‌ کمیسیون اجتماعی دولت که با حضور دکتر حریرچی برگزار شد، تعرفه پیشنهادی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور تصویب اما مقرر شد ظرف یک هفته این تعرفه‌ها پس از تایید از سوی سازمان بیمه سلامت ابلاغ شوند، این در حالی است که تا کنون ابلاغ نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسئولیت تعیین تعرفه‌های خدمات مشاوره و روانشناسی بر عهده سازمان نظام روانشناسی و مشاوره است، حدود یک سال است که این سازمان تعرفه‌های پیشنهادی خود را به دولت ارائه کرده‌ است اما تصویب این تعرفه‌ها به تعویق می‌افتد. 

حاتمی افزود: مردم، روانشناسان و مشاوران در انتظار اعلام این تعرفه‌ها هستند، به دلیل نبود تعرفه مشخص، بعضا در قبال خدمات مشاوره و روانشناسی هزینه‌های گزافی از مردم گرفته می‌شود و با عدم تصویب در حق مردم اجحاف می‌شود. 

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، گفت: انتظار می‌رفت دولت در این زمینه پیشگام باشد در حالی که با این تاخیرات حقوق مردم ضایع می‌شود. 

وی همچنین درباره مشمول بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی و مشاوره اظهار کرد: این امر در ماده ۱۰۲ قانون برنامه ششم بند “ج” تصویب شده است و با پیگیری‌های این سازمان مقرر شد تا مجلس شورای اسلامی سرفصل بودجه‌ای برای آن پیش‌بینی کند تا این قانون اجرایی شود.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
5 5 votes
امتیاز دهی
guest
0 دیدگاه‌
Inline Feedbacks
نمایش تمام پیام ها
  0
  مشتاق دیدگاه شما هستیمx
  ()
  x

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

  آدرس

  ایران ، تهران

  تلفن

  09123657699

  ایمیل

  info@mdelvari.ir