چه افرادی هرگز ازدواج موفقی نخواهند داشت؟

شما تنها شخصی نیستید که به اطرافیان خود می‌گویید که می‌خواهید همیشه مجرد بمانید اما مشتاق ازدواج هستید. حالا زمان آن رسیده که نگاه عمیقی بیندازید که تیپ شخصیتی شما چیست. در اینجا چند ویژگی که ممکن است شما هم داشته باشید و درنهایت منجر به ازدواج نکردن شما شود را باهم مرور خواهیم کرد.

  • شما کاملاً فردی خانه‌نشین هستید که به دنبال ایجاد ارتباط نیستید

ازنظر متخصصان فرد باید خواهان ملاقات با دیگران باشد تا بتواند فردی مناسب برای ازدواج را پیدا کند. قدم اول برای ازدواج قرار دادن خود در موقعیت‌های اجتماعی است که با دیگران مواجه می‌شود. احتمال ازدواج در صورتی بالا می‌رود که فرد فعال باشد. هر آخر هفته در خانه ماندن باعث ایجاد ارتباطی تا آخر عمر شما نمی‌شود.

  • همه‌کس حتی فردی را که به‌عنوان همسر آینده خود ملاقات می‌کنید را قضاوت می‌کنید

می‌دانم به چه چیزی فکر می‌کنید: همه تا حدی یکدیگر را قضاوت می‌کنند. درحالی‌که به خود اجازه می‌دهید که در مورد لباس زشت همکارتان نظر بدهید، هرکسی را که ممکن است شانسی برای ازدواج باشد را از خود دور می‌کنید. در حقیقت هیچ‌کس از آدم منتقد خوشش نمی‌آید. اگر دائماً در حال تصحیح دیگران هستید یا بادید قضاوت آن‌ها را بررسی می‌کنید قطعاً آن‌ها از نزدیک شدن به شما حس خوبی نخواهند داشت.

  • شما فردی حسود هستید و با این ویژگی اخلاقی، دیگران را از خود می‌رانید.

حسادت همیشه ویژگی بدی به‌حساب نمی‌آید و لزوماً منجر به تخریب روابط نمی‌شود. حس حسادت حسی عادی است اما می‌تواند روابط شمارا درصورتی‌که آن را به کار ببرید به خطر بیندازد. اگر شما دائماً به دنبال تائید گرفتن از دیگران هستید و به دیگران در رابطه اتهام می‌زنید، فرصت ازدواج خود را از دست خواهید داد. فقط بر روی احساسات خود تمرکز کنید به‌جای اینکه همیشه احساسات خود را عملی کنید. این مسئله به شما برای داشتن رابطه‌ای موفق کمک می‌کند.

  • زمانی که با کسی وارد رابطه می‌شوید فقط به دنبال راه‌های تغییر آن فرد هستید.

احتمالاً تابه‌حال با افراد بسیار زیادی که متقاضی ازدواج با شما هستند دیدار داشته‌اید و شما همیشه می‌خواهید تفریحات، دوستان، خانواده و شغل آن‌ها را تغییر دهید تا با خواسته‌های شما همسان شوند. زمانی که قصد شما ازدواج است، باید بدانید که ازدواج بیشتر به معنی توافق و مصالحه است تا اینکه شریک زندگی خود را برای رسیدن به حد کمال تحت‌فشار قرار دهید.

شما نباید در تلاش باشید تا همه‌ی جنبه‌های زندگی یک فرد را تغییر دهید. اگر به دنبال فردی برونگرا هستید اما با فردی درون‌گرا آشنا شده‌اید بنابراین نمی‌توانید با این مسئله کاری کنید. برای مثال، اینکه از کسی بخواهید که کاملاً شخصیت خود را به خاطر شما تغییر دهد به‌احتمال خیلی کمی منجر به ازدواجی شاد می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن